Drossel - інтернет автозапчастин в Україні
066 386-22-66
098 022-44-00
093 044-66-44
Например: биксеноновые линзы
0
0
0

Правильна зарядка автомобільного акумулятора: рекомендації від фахівців

17.11.2022
Проблеми із зарядкою автомобільного акумулятора знайомі практично кожному водієві. Недостатньо просто знайти джерело живлення та скористатися ним. Потрібно знати тонкощі цього процесу і розуміти, коли саме АКБ потребує підзарядки.


 

Коли заряджати АКБ?


Підзарядка акумулятора автомобіля здійснюється за певних умов. На її необхідність вказує утруднений пуск транспортного засобу (не лише взимку, а й улітку) та проблеми при роботі електричних приладів.

Перевірити стан АКБ можна такими способами:
 

Спосіб № 1. Перевірка ареометром


Ареометр – це пристрій, представлений у вигляді скляної трубки з поплавцем і своєрідною грушею. За допомогою поплавця визначається щільність електроліту. Цей показник вказує на рівень заряджання акумулятора:
 • 100% заряд – щільність електроліту вище 1,27 г/см³;
 • 50% – 1, 20 г/см³;
 • 0% – 1,00 г/см³.

 

Спосіб № 2. Перевірка за допомогою вольтметра


В даному випадку перевірка здійснюється суворо після того, як двигун буде заглушено. Вимірювальний пристрій достатньо приєднати до клем АКБ та простежити за показниками напруги. Якщо вони відхиляються від норми, найімовірніше, АКБ недозаряджений.
 

Спосіб № 3. Перевірка навантажувальним мостом


Використовуючи такий пристрій, можна визначити напругу акумулятора під навантаженням, що імітує стартерний струм. В АКБ з хорошим ресурсом напруга не повинна опускатися нижче 9-10 В на п'ятій секунді.

Загалом рівень заряду легко визначається за такими показниками напруги:
 • 100% заряд батареї – напруга 12,7 В;
 • 50% заряду батареї – напруга 12,2 В;
 • 0% заряд батареї – напруга нижче 11,7 В.

 

Як зарядити АКБ?


Процес заряджання автомобільного акумулятора досить простий. До клем акумулятора потрібно приєднати дроти зарядного пристрою та включити його в мережу. Існує два основні методи заряджання:
 1. Постійним струмом – найефективніший спосіб, який потребує контролю автомобіліста;
 2. Постійною напругою – спрощений варіант, який може зарядити батарею максимум до 80%.

Заряд постійним струмом


Що стосується загальноприйнятих параметрів струму для заряду, слід зазначити, що він повинен дорівнювати 10% від початкової ємності акумулятора. Наприклад, якщо АКБ ємністю 100 А/год, то струм заряду не повинен перевищувати 10 А. Процес зарядки проходить доти, поки напруга на клемах АКБ не досягне 14,3 – 14,4 В. Далі струм потрібно зменшити в 2 рази, призупинивши кипіння . Коли ви помітите, що напруга піднялася до 15 В, зменшіть струм ще на половину і заряджайте акумулятор, поки значення струму та напруги не перестануть змінюватися.


 

Заряд постійною напругою


Цей спосіб набагато простіший. Від вас потрібно лише встановити напругу в межах 14,4 – 14,5 В і дочекатися закінчення зарядки. Рекомендуємо врахувати лише один нюанс: приблизно за добу у вас вийде зарядити акумулятор лише на 80%.
 

Правильна зарядка автомобільного акумулятора: корисні рекомендації від фахівців


Представляємо вашій увазі декілька корисних порад, які допоможуть правильно та безпечно заряджати АКБ.
 • Не забувайте регулярно вимірювати щільність електроліту. Особливо у зимовий сезон.
 • Обов'язково викручуйте пробки вентиляції з корпусу акумулятора. Гази, що виділяються під час заряджання, повинні виходити. Це дозволить запобігти пошкодженню.
 • Уникайте глибоких розрядів та перезарядів. Інакше на свинцевих пластинах може утворитися накип, а сам акумулятор вийде з ладу і не підлягатиме відновленню.
 • Дотримуйтесь заходів безпеки. Не можна допустити, щоб іскри потрапили до зони зарядки АКБ. При хімічній реакції виділяються водень та кисень, які мають високий рівень вибухонебезпечності.
 

Скільки заряджається автомобільний акумулятор?


Заряд акумулятора автомобіля може поповнюватись до 24 годин. Все залежить від того, наскільки він розряджений. Також враховується тривалість експлуатації пристрою. Адже чим довше він використовується, тим швидше заряджається.
На 100% рівень заряду вказує падіння струму до 2-3 мА за кожен А/год ємності батареї (при режимі швидкої зарядки).
В якості прикладу розглянемо ту саму батарею на 100 А/год. Падіння струму до 200-300 мА свідчить про те, що батарея майже повністю заряджена. Для отримання 100% рекомендується зачекати ще близько 60 хвилин. У середньому весь процес триває приблизно 10 годин. Якщо ж вибрано заряд постійною напругою – час може збільшитися до 24 годин.

 
Вибір зарядного пристрою для автомобільного акумулятора – не найпростіший процес. Але інтернет-магазин Drossel готовий допомогти із цим. У нас кожен бажаючий зможе купити пуско-зарядний пристрій за прийнятною ціною та зі швидкою доставкою по всій території України. Також у розділі «Автодопомога» представлені інші корисні товари з актуальними відгуками покупців. Залишились питання? Зв'яжіться з менеджерами зручним способом та отримайте професійну консультацію!


Читать другие советы...

Отзывы
Для данной публикации никто не оставил отзыва.
Залишити свій відгук

Напишіть свій відгук або поставте запитання щодо цієї публікації:

Я хочу:

Скасувати

ім'я:

Email:

Текст:

Оцінка:

Код:

Смотрите также
Автодопомога
Автозапчастини
Автозвук
Автосвітло
Аксесуари
Аксесуари
Багажні системи
Мотоциклетна програма
Оливи та хімія
Тюнінг
Чохли та накидки
Вгору
У вашому кошику
Корзина пуста